στο 17ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ju-jitsu 2018

Πραγματοποιήθηκε, στο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ (20 και 21 Iανουαρίου 18), το Α’ μέρος αγώνων του 17ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ju-jitsu 2018 όλων των κατηγοριών για τις ηλικιακές κατηγορίες -18, -21 και +21, ενώ στις 27 και 28 Φεβρουαρίου θα εξελιχθεί το Β’ μέρος αγώνων για τις ηλικιακές κατηγορίες - 12 και - 15 ετών.

Από τον αθλητικό σύλλογο ΛΕΥΚΑΡΟ συμμετείχαν 75 αθλητές, οι οποίοι κατέκτησαν 17 ΧΡΥΣΑ,   15 ΑΡΓΥΡΑ, 17 ΧΑΛΚΙΝΑ και η ομάδα κατέλαβε στην συνολική κατάταξη την 1η θέση στο Duo System πανελλαδικά.

Αναλυτικότερα οι αθλητές του συλλόγου μας κατέλαβαν τις εξής θέσεις στην κατηγορία κιλών και ηλικίας τους:

FIGHTING SYSTEM

ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
Θ.Σερπάνος, Α.Μυλωνάς, Β.Κρομμύδα, Ν.Αδαμάκης, Κ.Χούμης, Δ.Παπασταύρου

ΑΡΓΥΡΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
Ν.Καλπακίδου, Α.Μάλλη, Δ.Μάππας, Κ.Δεβλέτογλου, Σ.Μαυρόγιαννης, Α.Τζανικιάν

ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
Λ.Γιαννακουδάκης, Σ.Ζαντιώτης, Α.Κυρίδης, Κ.Μυλωνάς, Α.Καρουζάκης, Α.Σιώρη, Μ.Μαυρουδάκος

ΤΕΧΝΙΚΕΣ DUO SYSTEM

Σ.Μαυρόγιαννης – Χ.Μαυρόγιαννη, Σ.Μπόικος – Θ.Σερπάνος, Μ.Καραχάλια – Χ.Καραχάλια, Ν.Αδαμάκης – Δ.Παπασταύρου, Θ.Ζαντιώτης – Η.Πίκης, Ν.Αδαμάκης – Β.Πίκη

Δ.Παπασταύρου – Χ.Καραχάλια, Θ.Σερπάνος – Ν.Προκάκη Λ.Γιαννακουδάκης – Σ.Ζαντιώτης, Α.Κυρίδης – Ν.Καλπακίδου

Σ. Δανίλης – Β.Μπαλιούσης, Γ.Μαυρόγιαννης – Κ.Μυλωνάς Ν.Λάλουσης – Β.Κρομμύδα, Β.Πίκη – Χ.Κρομμύδα

Α.Μάλλη, Α.Κυρίδης, Δ.Παναγιωταράκος, Α.Ζολλάνι

Γενικά η παρουσία όλων των αθλητών της ομάδα ήταν αξιοσημείωτη, με κατακτήσεις σε πρώτες θέσεις.

Οι αθλητές -18 & -21 ετών που κατέκτησαν ως και δεύτερη θέση, θα συμμετάσχουν με την εθνική ομάδα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ju Jitsu που θα γίνει στις 2,3,4 Μαρτίου 2018 στο ABU DHABI και στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα πραγματοποιηθεί τέλη Οκτωβρίου στην Ιταλία.

Οι αθλητές -12 και -15 ετών που κατέκτησαν ως και τρίτη θέση θα συμμετάσχουν με την εθνική ομάδα στο Βαλκανικό για τις ηλικίες -12 και στο Παγκόσμιο -15, αντίστοιχα, στην Αθήνα τέλη Σεπτεμβρίου.