ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Κατάκτηση άλλης μιας νίκης για τις γυναίκες, οι οποίες αντιμετώπισαν την ομάδα του Αστέρα Αγ. Δημητρίου και αυτή τη φορά η εμφάνιση και των 2 ομάδων ήταν αξιοπρεπής. Ο Αστέρας ήταν προετοιμασμένος για να αντιμετωπίσει τη Θέτιδα και δεν παράτησε ούτε λεπτό το παιχνίδι. Όμως για άλλη μια φορά η ανωτερότητα της Θέτιδας και η ικανότητα των παικτριών της να μπορούν να ανταπεξέλθουν σε δύσκολες καταστάσεις, την οδήγησε στην κατάκτηση της νίκης με σκορ 3-0. Πια δε μένει παρά να φτάσει ο τελευταίος αγώνας στον οποίο θα πανηγυρίζουν όλοι για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο της ομάδας στην Α'2.

Επόμενος αγώνας τη Δευτέρα 28/2, ώρα 21:30 στα Μελίσσια με την ομώνυμη ομάδα.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Πήραν τα πάνω τους οι κορασίδες και έκαναν και 2η συνεχόμενη νίκη, αυτή τη φορά απέναντι στον Παπάγο με 3-0 σετ. Οι κορασίδες στοχεύουν να φτάσουν όσο πιο ψηλά γίνεται στο βαθμολογικό πίνακα, μαζεύοντας όσο το δυνατόν περισσότερες νίκες. Ο επόμενος αγώνας θα γίνει το Σάββατο 26/2 στις 10:30 και είναι μια ευκαιρία για την κατάκτηση μιας νίκης. Αντίπαλος της Θέτιδας θα είναι η Νίκη Αμαρουσίου στην ομώνυμη περιοχή.

ΠΑΙΔΕΣ

Νίκη και για τους παίδες, οι οποίοι δεν είχαν και πολύ δύσκολο έργο, εφ' όσον κέρδισαν με 3-0 την Ένωση Ηρακ. Τυφών και είχαν μια καλή εμφάνιση. Οι παίδες ανεβαίνουν όλο και ψηλότερα στο βαθμολογικό πίνακα και μπορούν να καταφέρουν περισσότερα. Η Θέτιδα, την Κυριακή 27/2 θα υποδεχτεί στις 17:00 τη Χαλκίδα και στοχεύει όπως πάντα στην επόμενη νίκη της.

ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Κακή εμφάνιση για τις Πανκορασίδες, οι οποίες αντιμετώπισαν το Κορωπί και ηττήθηκαν με 3-0 σετ στη Βούλα. Αν και οι παίκτριες δεν έχουν εμπειρία όσον αφορά στους αγώνες, πρέπει να γίνει μεγαλύτερη προσπάθεια έτσι ώστε να αρχίσουν να κερδίζουν. Επόμενος την Κυριακή 27/2 στις 17:00 στην Παλλήνη, με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα και στοχεύουν προπονητής και παίκτριες στην 1η τους νίκη.